Pro RaceTo-7 (Fri-Sun)
4 teams advance from Pro RaceTo-7 (Top 2 per bracket)

1 San Diego Dynasty
4 Houston Heat
5 Los Angeles Ironmen
8 Chicago Aftershock
9 Omaha Vicious
2 Edmonton Impact
3 Tampa Bay Damage
6 San Antonio X-Factor
7 Los Angeles Infamous
10 Texas Storm

Pro Challengers RaceTo-7 (Fri-Sun)
4 teams advance from Pro Challengers RaceTo-7 (Top 2 per bracket)

1 upTon 187 cRew
4 Chattanooga C.E.P
5 Sacramento XSV
8 Red Storm
9 Boom
2 Moscow Red Legion
3 Trenton Topgun Union
6 Seattle Thunder
7 Houston VcK
10 ART CHAOS

Division 1 RaceTo-5 (Fri-Sun)
12 teams advance from Division 1 RaceTo-5 (Top 3 per bracket)

1 Sacramento DMG
8 VcK II
9 Carolina Collision
16 Warped Army
17 Dallas Jets
2 Revo
7 Hustle
10 RNT ALLSTARZ
15 Philadelphia Energy
18 San Diego Pirates
23 New York Outlaws
3 Los Angeles Collision
6 TRADEMYGUN OUTLAWS
11 SYRACUSE RHYTHM
14 Calgary Thunder Buddies
19 TMG OUTLAW
22 TCP Machine
4 DC Devastation
5 Static
12 ac DALLAS
13 New England Avalanche
20 Reckless
21 Portland Uprising

Division 2 RaceTo-5 (Fri-Sun)
8 teams advance from Division 2 RaceTo-5 (Top 2 per bracket)

1 PR1ME
8 Boom II
9 CFP Surge
16 Capital Edge DMG
17 Los Angeles Collision II
2 New England Avalanche II
7 P.C. Katana
10 Rack City Klutch
15 Zero Tolerance
18 TCP Wrecking Machine
3 Revo II
6 Syndicate
11 Tj All Stars
14 Chicago Damage Inc.
19 Tippmann Effect
4 Louisville Asylum
5 Project Mayhem
12 Palm Beach Vipers
13 Tampa Bay Notorious
20 Twisted Militia

Division 3 RaceTo-4 (Fri-Sun)
16 teams advance from Division 3 RaceTo-4 (Top 2 per bracket)

1 New England Invasion
16 Chicago Warped
17 TopGun Union II
32 Austin Jets
33 Detroit Infamous
2 Carolina Breakout
15 Abilene Addiction
18 Royal Flush
31 Freedom
34 F.H.V.
3 Palm Beach Venom
14 Reckless
19 Proedge Army
30 ac Minions
35 KPS PAINTBALL
4 Seattle Ninjas
13 Project Mayhem D3
20 OHARE NIGHTMARE
29 Absolute Chaos
36 Montreal Rangers
5 NCPA All-Stars
12 CFP Static
21 new World order
28 CEP D3
37 PR ALLSTARZ
6 The Buffet Bullies
11 AAF
22 Houston Legends
27 Los Angeles Wrecking Crew
38 Revo 3
7 Houston Zone
10 AC417
23 Boom III
26 K.C. ELITE
39 Tampa Bay Notorious D3
8 OKC Sonics
9 Detroit Action
24 Chicago Damage Inc. Black
25 Oklahoma Rumble
40 TCP Grand Rapids Elite

Division 4 RaceTo-4 (Fri-Sun)
8 teams advance from Division 4 RaceTo-4 (Top 2 per bracket)

1 Uncle Johnsons THUNDER DUCKS
8 SA Notorious
9 Tampa Bay Revolution
16 Central Florida Paintball D4
17 Houston Zone II
2 Combat Houston
7 AZ Elite
10 Freestyle
15 PR1ME 2
18 SouthWest Kings
3 Hostile Ground
6 PBC Army
11 Detroit Action II
14 Boom IV
19 TopGun Union II D4
4 Flint City CRU
5 Texas PhalanX
12 Boise Dominators
13 OUTLAWS
20 United

Pump - Open RaceTo-2 (Sun)
4 teams advance from Open RaceTo-2 (Top 4)

1 Asylum TrueBallers
2 Short Bus.
3 LOCKOUT
4 NBK
5 Blitz
6 NTS
7 LOCKOUT Red

Division 3 RaceTo-2 (Sun)
4 teams advance from Division 3 RaceTo-2 (Top 2 per bracket)

1 Team NWA UNITED
4 TaskForce Powered by Lil B
5 TROYANOS
8 D12 Allstars
9 Elite
2 K.C. Shuffle
3 787 CHAOS
6 CPB Clap City All Stars
7 Swamp Chickenz
10 US Army Allstars

Division 4 RaceTo-2 (Sat-Sun)
12 teams advance from Division 4 RaceTo-2 (Top 2 per bracket)

1 Storm Riders
6 PPS SFO
7 Portal Crew
12 PPS SFO DIRTY
13 S.A. Jets
2 SA Notorious F.S.U.
5 Stormerz
8 ac Minionz
11 Los Conquistadores
14 TCP H8 Factory
3 SD ICON
4 Bang Bang GTFO
9 F.Y.F
10 Grit
15 West Texas Bombers
1 North Texas Shockwave Black
6 Texas PhalanX Gray
7 Legends Uprising
12 101
13 T s T
2 Dallas Ducks
5 N.O. Bounty
8 Vindicated
11 HavoK Paintball
14 Texas PhalanX Red
3 North Texas Shockwave
4 GREED
9 Childs Play
10 GettinKrazyAD
15 Tulsa Saints
Website contents and layout Copyright 2003-2014 by APPA